Bertil Bull Hedlund teckning
2019-04-09
631584
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950): Mykologiskt stilleben, blyerts på papper, förlaga till etsning från 1947-48, ca 18,5x30,5 cm
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
LITTERATUR
Nils Lindgren, Bertil Bull Hedlund, nr 150