Bertil Bull Hedlund teckning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950): Mykologiskt stilleben, blyerts på papper, förlaga till etsning från 1947-48, ca 18,5x30,5 cm
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
LITTERATUR
Nils Lindgren, Bertil Bull Hedlund, nr 150
631584
2019-04-09