Bertil Bull Hedlund teckning

Bertil Bull Hedlund teckning
Bertil Bull Hedlund teckning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950): Mykologiskt stilleben, blyerts på papper, förlaga till etsning från 1947-48, ca 18,5x30,5 cm

PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm

LITTERATUR
Nils Lindgren, Bertil Bull Hedlund, nr 150

631584

2019-04-09