Bertil Bull Hedlund blyerts och etsning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950): Vinterstycke, Sörmland, förlaga i blyerts till etsning från 1944 och provtryck, dubbelinramad vardera ca 24x11,5 cm
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
LITTERATUR
Nils Lindgren, Bertil Bull Hedlund, nr 135
631609
2019-04-09