Bertil Bull Hedlund blyerts och etsning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950): Vinterstycke, Sörmland, förlaga i blyerts till etsning från 1944 och provtryck, dubbelinramad vardera ca 24x11,5 cm

PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm

LITTERATUR
Nils Lindgren, Bertil Bull Hedlund, nr 135

631609

2019-04-09