Askfat av Per Sköld, Silver
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PER SKÖLD, askfat, stämplar C.F. Carlman, Stockholm 1952, i botten gåvoinskription till Olof Edström, genombrutet lock i form av kompassros med Johnsonkoncernens flagga, invändigt förgyllt, diameter 19 cm, höjd 4,7 cm, vikt ca 1900 g
HISTORIK: Gåva av Axel Axelson Johnson.
Ingår i temaauktionen Nautica
Inskriptioner på undersida
631614
2019-04-07