Askfat av Per Sköld, Silver

Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver
Askfat av Per Sköld, Silver

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PER SKÖLD, askfat, stämplar C.F. Carlman, Stockholm 1952, i botten gåvoinskription till Olof Edström, genombrutet lock i form av kompassros med Johnsonkoncernens flagga, invändigt förgyllt, diameter 19 cm, höjd 4,7 cm, vikt ca 1900 g

HISTORIK: Gåva av Axel Axelson Johnson.

Ingår i temaauktionen Nautica

Inskriptioner på undersida

631614

2019-04-07