Skåp barock 1700-tal

Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅP, barock, 1700-tal, alrot och ek fanéring, beslag i mässing, tvådelat, övre delen med 1 dörrpar och 3 bakomliggande hyllor, nedre delen med 4 lådor, höjd ca 205, 138x50 cm

Slitage, ställvis förlust av fanéring, några delar av lister saknas, fanéringsskador, spår av trämask, torrsprickor, fuktskador, renovering, komplettering, beslag är senare, en handtag saknas

631674

2019-04-06