Ljuskronor rokokostil Vasateatern
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, rokokostil5-armade, stomme i mässing, behängd med bl a lövformade prismor, diameter ca 40, höjd ca 44 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Prismor saknas, lösa prismor medföljer
631679
2019-04-16