Ljuskronor rokokostil Vasateatern

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, rokokostil5-armade, stomme i mässing, behängd med bl a lövformade prismor, diameter ca 40, höjd ca 44 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Prismor saknas, lösa prismor medföljer

631679

2019-04-16