P G Thelander torrnål och akvatint

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

P.G. THELANDER (född 1936): Dagboksblad VIII, 1995, signerad och numrerad P. G. Thelander, EA (Épreuve d´artiste) I/IV, torrnål och akvatint, I. 15,2x11,7 cm, S. 39x28 cm

LITTERATUR
Karl Haskel, P G Thelander Grafik 1958-1996, Trelleborg 1996, H.267

PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm

631693

2019-04-16