Fåtölj ´´Hepplewhite´´ stil
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, ´´Hepplewhite´´ stil, 1700-talets slut/1800-talets början, med medaljong formad bakstycke och avsmalnande ben med rafflad dekor, vitbemålad trä, sitthöjd ca 40 cm
Slitage, senare målning, senare förstarkning, senare klädsel, kompettering, renovering, ett fästjärn för bakstycke saknas, bakstyck är något lös
631696
2019-04-06