Rosenthal kannor

Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor
Rosenthal kannor

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ROSENTHAL (etabl. 1879), kannor, 1 par, porslin, Tyskland, 1900-talets början, vit glasyr, hänkel i form av gren, fot med gallerkant, höjd ca 28 cm

Nagg, en något sned, den andra med tillverkningsspricka

631762

2019-04-06