Rosenthal kannor
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ROSENTHAL (etabl. 1879), kannor, 1 par, porslin, Tyskland, 1900-talets början, vit glasyr, hänkel i form av gren, fot med gallerkant, höjd ca 28 cm
Nagg, en något sned, den andra med tillverkningsspricka
631762
2019-04-06