Keramikskulptur av Birger Kaipiainen

Klubbat för:

6 800 EUR

Utropspris

6 000 EUR

BIRGER KAIPIAINEN, keramikskulptur, "Ägg", signerad Kaipiainen, Arabia 1960-tal, dekor av vita tofsar mot blå bakgrund, höjd 40 cm, diameter 24 cm, totalhöjd med mässingsställ 46 cm

631765

2019-04-15