Bojan Kina
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Republik (1912-1949), globulär form, dekor av uppställda ting med pion samt krysantemum i emaljfärger, järnoxid och sepia, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd ca 23 cm
Lockknoppen med lagning, mynningen med nagg
631796
2019-04-07