Maria Björnbär Rosenthal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROSENTHAL, "Maria Björnbär", mat- och kaffeservis, 80 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets andra hälft, bestående av: 12 flata mattallrikar, 12 flata förrättstallrikar, 12 djupa förrättstallrikar, 12 assietter, 6 skålfat, 2 skålar, såssnipa, tillbringare, 12 kaffekoppar med fat, gräddkanna, sockerskål samt kaffekanna, mattallrikens diameter ca 24 cm
Enstaka nagg kan förekomma
631813
2019-04-07