Maria Björnbär Rosenthal

Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal
Maria Björnbär Rosenthal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROSENTHAL, "Maria Björnbär", mat- och kaffeservis, 80 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets andra hälft, bestående av: 12 flata mattallrikar, 12 flata förrättstallrikar, 12 djupa förrättstallrikar, 12 assietter, 6 skålfat, 2 skålar, såssnipa, tillbringare, 12 kaffekoppar med fat, gräddkanna, sockerskål samt kaffekanna, mattallrikens diameter ca 24 cm

Enstaka nagg kan förekomma

631813

2019-04-07