Urna på postament England 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
URNA PÅ POSTAMENT, porslin, troligen England, 1800-talets mitt, mediciformad, tryckt dekor i grönsvart av bland annat den skadade Lord Nelson under slaget vid Santa Cruz de Tenerife (1797), fruktkorg och bladornamentik, total höjd ca 49 cm
Kuntoraportti
Foten på urnan lagad, fotnagg
631884
Päivämäärä:
2019-04-07