Toalettbord Louis XVi stil
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOALETTBORD med STOL, Louis XVI stil, omkring sekelskiftet 18/1900-tal, uppsats med vitrin, träsnidad dekor samt pastellage i form av rosor och änglar, bronserat samt bemålat, totalhöjd ca 105, 87x50, sitthöjd stol 50 cm
Sprickor, färgbortfall, slitage, medföljer lösa delar till pastellage
632040
2019-04-05