Tespindlar ströare sockertång silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TESPINDLAR, 2 st, STRÖARE, 3 st, SOCKERTÅNG, SERVIETTERING, SNUSDOSOR, silver, bl a England, mestadels 1800-tal, total vikt ca 328 g

Zustandsbeschreibung

Ett handtag saknas, ett handtag med slitage, delvis gravyr

632055

2019-04-07