Stolar sengustavianska
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 4+2, snarlika, sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början, skuren dekor, bemålade, 3 märkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd ca 41-43 cm
Skador, lagningar, försträckningar
632237
2019-04-07