Bertil Vallien Oktav glasservis
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, "Oktav", glasservis, Kosta Boda, 32 delar, bestående av 6 vinglas, 6 punchmuggar, 6 whiskeyglas/tumlare, 6 starkvinsglas, 6 vaser i varierande storlekar samt 2 skålar i variendade storlek
Bruksslitage, den större skålen med flertalet mindre nagg, 1 vinglas med nagg kring fot, 1 whiskeyglas med nagg
632241
2019-04-06