Bord, Direktoarstil, Frankrike 17/1800-tal,

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORD, direktoarstil, frankrike, sekelskiftet 17/1800-tal, fanerat med mahogny i fiskbensmönster,beslag av mässing, raka ben med mässingsskodda fötter, lådor i sargen, rund toppskiva med intarsia föreställande allegorisk scen, höjd ca 78, diameter 60 cm

Bruksslitage, saknas beslag på ena foten, fanérskador, lösa fanérbitar medföljer

632263

2019-04-06