Memorabilia
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MEMORABILIA från Svenska Amerikalinjen, 10 dlr, tryckt meny från 1933, 1883 års män på 50 årsfärd med "Gripsholm", pins med fartygsnamn, band likaså, livbojar i miniatyr, däcksplan över fartyget "Gripsholm" , 1900-talets mitt, största livbojen ca 10,5 cm i diameter
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"
Reva, veck och slitage på föremålen i papper
632272
2019-04-07