Memorabilia

Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia
Memorabilia

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEMORABILIA från Svenska Amerikalinjen, 10 dlr, tryckt meny från 1933, 1883 års män på 50 årsfärd med "Gripsholm", pins med fartygsnamn, band likaså, livbojar i miniatyr, däcksplan över fartyget "Gripsholm" , 1900-talets mitt, största livbojen ca 10,5 cm i diameter

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"

Reva, veck och slitage på föremålen i papper

632272

2019-04-07