Bottenviken rya av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

4 600 EUR

Utropspris

1 500 EUR

TIMO SARPANEVA, rya / matta, Pohjanlahti-serien, etikett: Villayhtymä Oy Finland design Timo Sarpaneva Rug number E1 Betsy Wegelius, 1960-talets början, ca 210x200 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

632407

2019-04-15