Matsalsbord mahogny Högfors herrgård

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATSALSBORD, fanerat med mahogny, 1800-talets mitt, senempire, svarvade ben på hjultrissor i mässing, med sju iläggsskivor samt stödben, höjd ca 76, diameter 135, total längd 446 cm

PROVENIENS: Högfors herrgård, Norberg, Västmanland

Slitage

632427

2019-04-14