Matsalsbord mahogny Högfors herrgård
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATSALSBORD, fanerat med mahogny, 1800-talets mitt, senempire, svarvade ben på hjultrissor i mässing, med sju iläggsskivor samt stödben, höjd ca 76, diameter 135, total längd 446 cm
PROVENIENS: Högfors herrgård, Norberg, Västmanland
Slitage
632427
2019-04-14