Klubbat för:
850 SEK
1 000 SEK
VASER samt DOSA, 4 dlr., 1900-tal, Kina, cloisonné emalj, polykrom dekor med varierande motiv, diameter av dosan ca 8 cm, höjd ca 5-21 cm
Bruksslitage, den minsta vasen är något ostadigt
632439
2019-04-08