Vas samt dosa cloisonné

Vas samt dosa cloisonné
Vas samt dosa cloisonné
Vas samt dosa cloisonné
Vas samt dosa cloisonné
Vas samt dosa cloisonné
Vas samt dosa cloisonné
Vas samt dosa cloisonné
Vas samt dosa cloisonné

Klubbat för:

850 SEK

1 000 SEK

VASER samt DOSA, 4 dlr., 1900-tal, Kina, cloisonné emalj, polykrom dekor med varierande motiv, diameter av dosan ca 8 cm, höjd ca 5-21 cm

Bruksslitage, den minsta vasen är något ostadigt

632439

2019-04-08