Matservis Frankrike
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSERVIS, 30 dlr, porslin, Frankrike, 1840-tal, brättet med dekor i grönt och guld, bestående av djupa tallrikar, mattallrikar, 2 skålar på fot, skål, 2+4 uppläggningsfat, medföljande 12 dlr med enstaka nagg o lagningar, djup tallrik, 10 mattallrikar, uppläggningsfat
Någon enstaka fotnagg kan förekomma. Dekorslitage. Medföljande 12 dlr med enstaka nagg o lagningar, djup tallrik, 10 mattallrikar, uppläggningsfat
632441
2019-04-08