Tedosa Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEDOSA, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, kvadratisk form, delvis reliefdekor av reserver med pion i emaljfärger, på tassar, höjd ca 10 cm
Glasyrbortfall, nagg, lock saknas
632496
2019-04-08