Kendi Kina 1800-tal

Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal
Kendi Kina 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KENDI, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av reserver med flodlandskap och pagod i emaljfärger, järnoxid samt sepia, montering i försilvrad metall, höjd ca 25 cm

Färgbortfall, metallmonteringen senare, slitage

632508

2019-04-08