Golvvas porslin Kina

Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina
Golvvas porslin Kina

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, rouleauform, dekor av reserver med figurscen mot fond av "broken ice" i underglasyrblått, höjd ca 56 cm

Nedslipad hals, lagning

632536

2019-04-09