Bål/såsslev sockerströare tespindel silver
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BÅLSLEV, TESPINDEL, SOCKERSTRÖARE, 1800-talets första hälft, svarvade träskaft, SÅSSLEV, modell Uppsala, silver, bålsleven stämplad Fredrik Wennberg Jönköping 1828, längd 19-37 cm
En benknopp saknas
632589
2019-04-09