Bål/såsslev sockerströare tespindel silver

Klubbat för:

1 400 SEK

1 800 SEK

BÅLSLEV, TESPINDEL, SOCKERSTRÖARE, 1800-talets första hälft, svarvade träskaft, SÅSSLEV, modell Uppsala, silver, bålsleven stämplad Fredrik Wennberg Jönköping 1828, längd 19-37 cm

En benknopp saknas

632589

2019-04-09