Stolar rokoko
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, 4 st., snarlika, 1700-talets mitt, rokoko, genombruten ryggbricka med baluster, skuren dekor av musselformationer och akantus, benställning med H-kryss, bemålade i gräddvitt, detaljer i guld, sitthöjd ca 49 cm
Förstärkningar, slitage
632685
2019-04-09