Stolar rokoko

Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

STOLAR, 4 st., snarlika, 1700-talets mitt, rokoko, genombruten ryggbricka med baluster, skuren dekor av musselformationer och akantus, benställning med H-kryss, bemålade i gräddvitt, detaljer i guld, sitthöjd ca 49 cm

Förstärkningar, slitage

632685

2019-04-09