Vas Mirror black

Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black
Vas Mirror black

Klubbat för:

1 900 SEK

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, "Mirror black", dekor av drake med den brinnande pärlan i guld, botten med Qianlongs sex karaktärers märke i järnoxid inom dubbla cirklar, höjd ca 34 cm

Halsen med omfattande lagningar

632715

2019-04-09