Vas Mirror black
Klubbat för:
1 900 SEK
2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, "Mirror black", dekor av drake med den brinnande pärlan i guld, botten med Qianlongs sex karaktärers märke i järnoxid inom dubbla cirklar, höjd ca 34 cm
Halsen med omfattande lagningar
632715
2019-04-09