Rörstrand ytterfoder

Rörstrand ytterfoder
Rörstrand ytterfoder
Rörstrand ytterfoder
Rörstrand ytterfoder
Rörstrand ytterfoder
Rörstrand ytterfoder
Rörstrand ytterfoder
Rörstrand ytterfoder

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER, 1900-talets första kvartal, majolika, Rörstrand, glaserat stengods med reliefdekor av ekgrenar, undertill märkt Rörstrand, höjd ca 31 cm, diameter ca 41 cm

Smärre ytkrackelyr förekommer

632847

2019-04-10