Edgar Böckman vas

Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas
Edgar Böckman vas

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

EDGAR BÖCKMAN (1890-1981), vas,1940-tal, stengods, ristad dekor, delvis glaserad i vitt, signerad EB, höjd ca 21 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

Zustandsbeschreibung

632931

2019-04-14