Sylvia Leuchovius väggreleif för Rörstrand
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003), väggrelief, Rörstrand 1967, stengods, brun glasyr, dekor av blomma i turkos, signerad R S.Leuchovius-67 392 d, ca 29 x 29 cm, djup ca 10 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
Mindre kantlagning
632934
2019-04-14