Sylvia Leuchovius väggreleif för Rörstrand

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003), väggrelief, Rörstrand 1967, stengods, brun glasyr, dekor av blomma i turkos, signerad R S.Leuchovius-67 392 d, ca 29 x 29 cm, djup ca 10 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

Mindre kantlagning

632934

2019-04-14