Sylvia Leuchovius ask med lock för Rörstrand
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003), ask med lock, Rörstrand 1960-tal, stengods och glas, blå glasyr med målad dekor i vitt, glaslock med lockknopp i stengods, signerad R S.Leuchovius 33B
Ingår i temaauktionen Modern keramik & Konstglas
Mindre lagning
632937
2019-04-14