Sylvia Leuchovius ask med lock för Rörstrand

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003), ask med lock, Rörstrand 1960-tal, stengods och glas, blå glasyr med målad dekor i vitt, glaslock med lockknopp i stengods, signerad R S.Leuchovius 33B

Ingår i temaauktionen Modern keramik & Konstglas

Mindre lagning

632937

2019-04-14