Vicke Lindstrand Gräs för Kosta
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTAND (1904-1983), vaser 2 st., "Gräs", Vicke Lindstrand, Kosta 1950-tal, graverad dekor av grässtrån, signerad LG 104, resp 105, höjd ca 17-29 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
632968
2019-04-14