Vicke Lindstrand vas för Orrefors
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, Orrefors 1954, invändigt vågig form, graverad dekor av kvinna på snäcka, signerad Orrefors Lindstrand. 1367. R. C.2, höjd ca 22,5 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
Micronagg
632982
2019-04-14