Vicke Lindstrand vas för Orrefors

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, Orrefors 1954, invändigt vågig form, graverad dekor av kvinna på snäcka, signerad Orrefors Lindstrand. 1367. R. C.2, höjd ca 22,5 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

Micronagg

632982

2019-04-14