Skrin Jämtland allmoge
Klubbat för:
6 200 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
SKRIN, furu, Jämtland, 1800-talets början, bemålad i blått, dekor av rosor, invändigt med konturerad läddika, daterad 1808, nyckelskylt i metall, höjd ca 17, 33x31 cm, nyckel saknas
Zustandsbeschreibung
Slitage, färgbortfall, nyckel saknas
633006
2019-04-10