Bordslampa A704 av Alvar Aalto

Klubbat för:

4 200 EUR

Utropspris

3 000 EUR

ALVAR AALTO, bordslampa, A 704, tillverkad av Valaistustyö, vit metallskärm, foten läderklädd, höjd 38 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Små bucklor och sedvanligt åldersrelaterat slitage

633049

2019-04-15