Bordslampa A704 av Alvar Aalto
Klubbat för:
4 200 EUR
Utropspris
3 000 EUR
ALVAR AALTO, bordslampa, A 704, tillverkad av Valaistustyö, vit metallskärm, foten läderklädd, höjd 38 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Små bucklor och sedvanligt åldersrelaterat slitage
633049
2019-04-15