Salongsgrup gustaviansk stil

Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil
Salongsgrup gustaviansk stil

Klubbat för:

5 200 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

MATGRUPP / SALONGSGRUPP, 10 dlr, nygotisk/blandstil, slutet av 1900-talet, fanerad med mahogny, bestånde av: 1 vitrinskåp, tvådelat, överdel med dörrar i vitrin och spröjs, invändigt med hyllor i glas/trä samt speglar och belysning, underdel med skåpdörrar, och lådor, beslag i pattinerad metall, 1 matbord, på pelarfötter, 8 karmstolar, genombrutna ryggar, höjd på vitrinskåp 210, 160x44, matbord höjd ca 76, 160x107 samt iläggsskiva á 46, stolarnas sitthöjd ca 46 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, fanérskador kring stolarnas rygg, stötmärken samt mindre repor kan förekomma

633167

Päivämäärä:

2019-04-10