Karott Kina 1900-tal

Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal

Klubbat för:

500 SEK

1 000 SEK

KAROTT, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, famille jaune, dekor av kejsardrakar med den brinnande pärlan bland moln i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 23-25 cm

Slitage, locket med spricka

633210

2019-04-14