Josef Ekberg lysterkeramik
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF EKBERG, 5 dlr, lusterglaserat flintgods med gulddekor, bestående av: stor skål med hänklar, vas med hänklar, skål på fötter samt två låga ljusstakar, Gustavsberg, monogramsignerade, höjd upp till 19 cm, diameter upp till ca 31 cm
Smärre bruksspår, ena ljusstaken med retuscherad nagg
633323
2019-04-10