Josef Ekberg lysterkeramik

Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik
Josef Ekberg lysterkeramik

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOSEF EKBERG, 5 dlr, lusterglaserat flintgods med gulddekor, bestående av: stor skål med hänklar, vas med hänklar, skål på fötter samt två låga ljusstakar, Gustavsberg, monogramsignerade, höjd upp till 19 cm, diameter upp till ca 31 cm

Smärre bruksspår, ena ljusstaken med retuscherad nagg

633323

2019-04-10