Cigarettetui Ryssland
Klubbat för:
2 000 SEK
2 000 SEK
CIGARETTETUI, silver, niellodekor, Ryssland omkring 1900, slitna stämplar, rektangulärt med runda hörn, invändigt förgyllt, på locket trespann med släde, 10,5x6 cm, höjd 2 cm, vikt 108 g
2 band saknas invändigt
633423
2019-04-16