Olof Hermelin oljemålning

Olof Hermelin oljemålning
Olof Hermelin oljemålning
Olof Hermelin oljemålning
Olof Hermelin oljemålning
Olof Hermelin oljemålning
Olof Hermelin oljemålning

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OLOF HERMELIN (1827-1913): Dam som promenerar i landskap, signerad samt daterad 1892, målningen har på baksidan en dedikation från konstnären till syskonbarnet Torsten Hermelin med hustru (Syrena Bergström), olja på pannå, ca 29x46 cm

Proveniens: Friherrliga ätten Hermelin

633425

2019-04-11